Відповідальна легалізація ігрового бізнесу - переваги для суспільства і країни

8 грудня 2017 року відбулася перша міжнародна конференція Ukrainian Gaming Summit 2017, організована Українською асоціацією ігрової індустрії. Конференція була присвячена відповідальній легалізації ігрової сфери: як зробити цей бізнес прозорим і відповідальним перед суспільством, вигідним для держави і інвесторів..

За словами Ірини Сергієнко, президента Української асоціації ігрової індустрії, наша країна повинна слідувати досвіду країн ЄС у регулюванні грального бізнесу на основі принципу соціальної відповідальності. «Легалізація дозволить поставити ігровий бізнес під ефективний контроль держави. Це необхідна умова для попередження найбільш небезпечних проявів гри для вразливих гравців, інтереси яких зараз просто ігноруються. Детінізація призведе до значного збільшення доходів державного бюджету, приходу в Україну іноземних інвестицій, створенню тисяч нових робочих місць. Більш того, ігровий бізнес дозволяє акумулювати кошти для фінансування спорту, культури і соціально важливих проектів », - заявила Ірина Сергієнко.

У конференції взяли участь народні депутати України та представники виконавчої влади, які визнали необхідність легалізації ігрової індустрії і закликали ділові та експертні кола об'єднуватися для доопрацювання поточних законопроектів або розробки нових, з подальшим їх прийняттям Верховною Радою України. Особливої актуальності, на їхню думку, такий процес набуває в світлі зобов'язань перед Міжнародним валютним фондом щодо легалізації цього бізнесу, взятих на себе державою і відображених у відповідному Меморандумі.

У панельних дискусіях міжнародні спікери ділились досвідом законодавчого регулювання грального бізнесу в країнах Європи і за допомогою статистичних даних демонстрували економічні і соціальні переваги виведення ігрового бізнесу з тіні. Зокрема, юристи з Великобританії і Болгарії продемонстрували конкретні інструменти, використані в їх країнах, які дозволяють регулювати ігрову сферу з вигодою для бізнесу і держави, і збереження інтересів суспільства. Вони також поділилися з українськими законодавцями своїми рекомендаціями, на що слід перш за все звертати увагу і яких помилок уникати. Зокрема, особливий акцент робився на важливості своєчасної уніфікації законодавчого регулювання галузі з метою оптимальної інтеграції в подальшому та недопущення монополізації ринку під певних учасників. 

Психологи і соціологи акцентували увагу на тому, що без легалізації грального бізнесу масштаби лудоманії і соціальна напруженість будуть тільки зростати, а відстрочені репутаційні та суспільні наслідки буде набагато важче усунути.

Учасники конференції озвучили намір продовжити роботу із законодавчою владою і зацікавленими сторонами для ухвалення необхідного законодавства щодо детінізації ігрової індустрії у 2018 році. Одним з наочних кроків вже в найближчому часі може стати створення за підтримки УАІІ Координаційної ради з соціально відповідальної легалізації діяльності казино, з пропозицією про створення якого виступили потенційні інвестори. 

Доповіді та презентації

 

Спікери Ukrainian Gaming Summit 2017:


Державна панель:

- Артур Палатний, народний депутат України, голова Комітету ВРУ з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму

- Олена Дерев’янко, віце-президент DCH

- Мартін Бріттон, GLI, директор регіону EMEA


Інвестиційна панель:

- Оксана Крижанівська, голова Комісії з питань інвестицій ICC Ukraine 

- Вадим Місюра, генеральний директор Всеукраїнського союзу розвитку букмекерства

- Франческо Баранка, голова Комітету з етики та чесної гри ФФУ

- Андріс Круте, Inspired Gaming Group, директор з продажу у Європі

Юридична панель:

- Ірина Сергієнко, президент Української асоціації ігрової індустрії

- Агія Загребельська, Державний уповноважений АМКУ

- Чарлз Брейстед, Hogan Lovells, партнер

- Надя Гамбах    Velchev&Co. Law Office, голова департаменту розважального та ігрового законодавства

- Аліна Плющ, Sayenko Kharenko, радник


Соціальна панель:

- Наталія Заболотна, президент Фонду гуманітарного розвитку України

- Зоран Пугач    Генеральний секретар Європейської організації з ігрового законодавства

- Віталій  Маліков, EuraAudit International, індустріально-організаційний психолог 

- Андрій Кашпур, ReputationLab, керівник


Прес-служба УАІІ: 

Антон Авдєєв, 
+380-050-1440351,
anton.avdeev@gmail.com

15.12.2017